postheadericon Długie fryzury

Właścicielki długich włosów są z nich dumne. Mogą je upinać na wiele sposobów i kokietować nimi mężczyzn, gdy są rozpuszczone. Jednak nie każdemu pasują takie fryzury no i warunkiem posiadania zdrowych i lśniących długich włosów jest właściwa ich pielęgnacja. Ważną rzeczą jest regularne podcinanie końcówek co eliminuje nieestetyczny efekt rozdwojonych włosów a dodatkowo stymuluje ich wzrost.

Ponadto dbamy o nie nakładając przynajmniej raz w tygodniu maskę odżywczą i odżywkę przy każdym myciu jeśli są szorstkie i mają tendencję do puszenia się. Długie fryzury mogą być całkiem proste lub z fantazyjnie kręcącymi się lokami. Obydwa te efekty można uzyskać chemicznie. Trwała ondulacja powoduje skręt włosów natomiast trwała prostująca sprawia, że przez jakiś czas włosy kręcące się lub falowane pozostają proste. Zabiegi te oczywiście wpływają niekorzystnie na strukturę włosa, ale jeśli decydujemy się na taki zabieg raz na pół roku lub na rok to będzie miał on szansę zregenerować się.

Każda z pań posiadająca długie wypielęgnowane włosy jest z pewnością z nich bardzo dumna. i nie ma się co dziwić ich zapuszczanie wymaga cierpliwości tym bardziej jeśli udajemy się do fryzjera aby zrobić na głowie coś modnego trzeba dobrze przemyśleć co to będzie. Są długie fryzury z grzywkę lub bez, z pazurkami okalającymi twarz oraz asymetryczne. Wybór zależy od upodobań ale i od uwarunkowań estetycznych.

Dobór właściwego uczesania na co dzień a nie tylko po wyjściu od fryzjera jest bardzo ważny. Po pierwsze włosy muszą być łatwe do ułożenia zwłaszcza, gdy wstajemy wcześnie rano i nie mamy czasu na ich mozolne modelowanie. Po drugie niemniej ważną sprawą jest samopoczucie jakie dzięki danej fryzurze się uzyskuje. Jeśli jest ona dobrana pod względem sylwetki i kształtu twarzy to może bardzo korzystnie wpływać na wizerunek.

Bardzo modne stały się ostatnio dłuższe grzywki czesane na bok i ogólnie zapanowała moda na asymetrię, która odświeża fryzurę i sprawia, że jest niebanalna. Może ona dotyczyć nie tylko grzywki, ale również całych włosów, które z jednej strony będą krótsze a z drugiej dłuższe co uzyskamy na przykład poprzez podcięcie włosów pod skosem.

Jeśli chcemy włosy  upinać to ważne jest, aby nie była krótka fryzura i bardzo pocieniowana bo inaczej niesforne kosmyki nie dadzą się spiąć.