postheadericon Farbowanie włosów

Farbowanie włosów można wykonać samemu w domu przy pomocy dostępnych w drogeriach środków lub też udać się do fryzjera, który z pewnością wykona to bardziej profesjonalnie. Obecnie dostępne farby są łagodniejsze dla włosów niż te sprzed 10 czy nawet pięciu lat. Wzbogaca się je odżywczymi olejkami tak aby włosy po farbowaniu były lśniące, gładkie i miękkie w dotyku.

W drogeriach znajdziemy mnóstwo kolorów różnych firm, każda z pań może wybrać coś dla siebie. Natomiast w salonach fryzjerskich używa się nieco innych farb, poza wyjątkami kiedy klienta przychodzi z farbą przez siebie zakupioną. Profesjonalne fryzjerskie farby są nieco trwalsze a nowoczesny efekt, jakiego nie dadzą zwykłe farby fryzjer uzyskuje mieszając dwa różne odcienie.

Obecnie nieco mniej modne stały się wielokolorowe balejaże. Natomiast kolorowe pasemka nadal są w modzie i to w bardzo jaskrawych odcieniach czerwieni czy fioletu. Farbuje się nie tylko pojedyncze pasemka ale również poszczególne partie włosów. Może to być pewien fragment grzywki lub same końce włosów. Zawsze taka koloryzacja powinna mieć odpowiedni kształt i formę.

Jeśli natomiast decydujemy się na farbowanie włosów w zaciszu domowym należy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przed farbowaniem zwykła farbą włosów nie powinno się myć, trzeba je jedynie dokładnie wyszczotkować tak aby usunąć resztki kosmetyków do stylizacji. Jeżeli koloryzacja jest przeprowadzana pierwszy raz, należy wykonać próbę alergiczną na fragmencie zdrowej skóry, aby upewnić się, że farba nie ma właściwości uczulających i podrażniających.

Obecnie farby oferowane w sprzedaży mają wygodne dozowniki dzięki, którym można łatwiej wymieszać farbę z utleniaczem a następnie nałożyć na włosy. Kiedy już nakładamy farbę należy pamiętać o jej dokładnym rozprowadzeniu i przeczesywaniu włosów tak aby nie pojawiły się nieestetyczne plamy.

Farbowanie domowe jest możliwe jeśli nakładamy na włosy jeden kolory, natomiast balejażu sami sobie nie wykonamy i najlepiej jest zwrócić się z pomocą do fryzjerki, która dobierze odpowiednie farby i ich kolory oraz profesjonalnie wykona zabieg. Najtrudniejszą z koloryzacji jest użycie rozjaśniacza, którym można wykonywać pojedyncze pasemka lub farbować całe włosy w celu nałożenia jaśniejszego koloru na włosy. Preparat ten może podrażniać skórę więc z tym także najlepiej udać się do fryzjera.