postheadericon Fryzury krótkie

Rodzaj fryzury jaką powinniśmy nosić zależy od wielu rzeczy. Pierwszą z nich jest kształt twarzy. Jeśli nasza twarz jest pociągła i w dodatku ma kształt prostokąta wtedy jak najbardziej odpowiednie będą fryzury krótkie. Po pierwsze optycznie skracają twarz nadając jej odpowiednich proporcji a po drugie ostatnimi czasy bardzo modne stały się asymetryczne krótkie cięcia.

Może się wydawać, że takie fryzury nie są kobiece, ależ są!! a jeśli dodatkowo włosy zostaną zafarbowane na właściwe dobrany kolor to olśniewający efekt gwarantowany. Krótka fryzura jest także pod wieloma względami praktyczna: włosy szybciej schną po myciu a ich układanie nie zajmuje zbyt dużo czasu. Jednak wszystko uzależnione jest od naturalnych właściwości włosa.

Niektóre panie wolą mieć długie włosy gdyż można je szybko spiąć bez dodatkowej potrzeby prostowania czy układania na lokówce. Możliwości jeśli chodzi o modne fryzurki z krótkich włosów jest bardzo wiele. Mogą to być włoski całkiem krótkie lub półkrótkie okalające dolne linie twarzy. Aby otrzymać pożądany efekt trzeba się dobrze zastanowić jak włosy powinny być ścięte, gdyż potem trzeba będzie trochę poczekać aż odrosną.

Zasadniczo, udając się do salonu fryzjerskiego, uzyskamy poradę na temat korzystnego zabiegu fryzjerskiego. Panie i panowie fryzjerzy znają zasady doboru fryzur do damskiej urody tak więc możemy liczyć na fachową pomoc. Ponadto zawsze można poszperać w Internecie lub kobiecych czasopismach w poszukiwaniu ciekawej fryzury. Jej dobór jest uwarunkowany głównie rysami twarzy i ogólnym zarysem sylwetki jednak zwraca się również uwagę na styl bycia i rodzaj wykonywanych obowiązków.

Przykładowy irokez jest fryzurą młodzieżową więc pani pracująca w banku czy w biurze może nie wzbudzać zaufania klientów takim wyglądem. Natomiast jeśli chcemy złagodzić swój wizerunek i dodać mu odrobinę pikanterii i tajemniczość jak najbardziej powinno się wybierać odważne cięcia aczkolwiek  niezbyt ostre.

Podobnie jak rodzajów fryzur, także sposobów ścinania włosów jest wiele. Istnieje taka zasada, że gdy włosy są gęste i grube powinno się je przerzedzać przy użyciu degażówek, wtedy są łatwiejsze w układaniu. Natomiast włosy cienkie i delikatne nie mogą degażowane a cięcia powinny być wykonywane tak aby fryzura zyskiwała objętość.