postheadericon Fryzury młodzieżowe

Młodzieżowa fryzura nie powinna być zbyt poważna za to na pewno musi być awangardowa, lekka, łatwa do ułożenia i co najważniejsze odpowiednia dla danej osoby. Tak naprawdę najlepsze jest to z czym czujemy się elegancko, wygodnie i modnie. Tak więc będą to fryzury nieco rozwichrzone, których niesforne kosmyki lekko opadają na ramiona lub też asymetrycznie strzyżone.

Fryzura młodzieżowa jest jak najbardziej odpowiednia dla nastolatki jak i dwudziestolatki trzydziestolatki s starszych pań pod warunkiem, że będą się z nimi dobrze czuć. Jedną z takich fryzura bob. Włosy są dłuższe po bokach z przodu a krótsze i wycieniowane z tyły. Jej zaletą jest właśnie to że ma charakter odmładzający a włosy można fajnie wymodelować.

Bardzo młodzieżowe są różnego rodzaju grzywki zwłaszcza te cięte pod skosem. Zwykła prosta grzywka nie jest już tak popularna a ponadto nie każde włosy są podatne aby wykonać z nich prostą grzywkę. Te czesane na bok zasłaniają nieco czoła i są bardzo wygodne. Mogą być bardzo krótkie lub dłuższe. Dobór fryzury jest uzależniony przede wszystkim od rysów twarzy i sylwetki oraz stylu bycia.

Do niedawna królowała moda emo. Były to fryzury „ostre” z odważnymi cięciami na czubku głowy i z pozostałymi dłuższymi włosami opadającymi na ramiona. W tym stylu dominowały głównie ciemne kolory włosów wraz z jaskrawymi pasmami białymi, żółtymi, niebieskimi lub rubinowymi. Ponadto sławne emo to fryzura mocno wycieniowana ale włosy musza pozostać proste, nie spięte, zawsze układane luźno.

Młodzieżowa fryzura nie powinna dodawać lat tak więc wszelkiego rodzaju niewinne loczki czy asymetrycznie ścięte partie włosów są dobrym wyborem. Obecnie wyróżnia się trzy rodzaje modnych cięć, dzięki którym uzyskuje się ciekaw efekty na włosach są nimi: popkultura, country, freestyle i standard.

Każdy z tych styli jest inny i ma coś innego do zaoferowania. Standard czyli to co już było wykorzystywane proste cięcia i fryzury cały czas modne. Country natomiast jest stylem ostrym i w nim właśnie mieszczą się wszelkie asymetrie. We freestyle jak sama nazwa wskazuje, jest dozwolone wszystko a popkultura to cięcia awangardowe, w których bardzo ważna jest grzywka.