postheadericon Modne strzyżenie

Strzyżenie włosów wykonujemy przeważnie w salonach fryzjerskich. Może to być zwykłe podcięcie końcówek lub odważna zmiana prostej fryzurki na coś awangardowego i zwracającego uwagę. Celem każdego cięcia jest jak najtrafniejsze dobranie formy włosów odpowiadające indywidualnym cechom klienta czyli budowy sylwetki i kształtu twarzy. Nie bez znaczenia jest również ilość włosów i ich stan ogólny no i obowiązujące trendy.

Włosy mają to do siebie, że odrastają więc jeśli skusi nas supermodna fryzura w danym sezonie to za kilka miesięcy kiedy moda zmieni się a włosy podrosną można wykonać nieco inne strzyżenie i zmienić kształt swojej czupryny.

Bardzo ważne w pracy fryzjera jest postawienie trafnej diagnozy, spełnienie życzeń klienta i ich zadowolenie po wykonaniu danej usługi. Dlatego bardzo ważne w tym zawodzie są umiejętności i psychologiczne podejście indywidualne dla każdej osoby przychodzącej do salonu. Dobór odpowiedniego strzyżenia powinno się zacząć od określenia typu urody kobiety. Pozwoli to zniwelować pewne mankamenty, uwypuklić atuty i nadać fryzurze modny kształt.

Obecnie bardzo modne są krótkie asymetryczne włosy, czyli młodzieżowe fryzurki nie tylko dla nastolatek. Ponadto jeśli przychodzimy niezdecydowani do fryzjera tam zawsze znajdują się katalogi z których można wybrać coś co się nam najbardziej podoba. Ponadto fryzjer doradzi jakie cięcia będą najlepsze dla danego rodzaju włosów tak aby nie niszczyły się. Do strzyżenia niektórych partii włosów używa się brzytwy co może być niekorzystne dla włosów zwłaszcza zniszczonych po trwałej lub farbowaniu.

Modne strzyżenie to nie tylko sprawa obowiązujących trendów ale również wyobraźni fryzjera, który ścina włosy pod odpowiednim kontem i we właściwy sposób. Jeśli mamy ciężkie i długie włosy warto je nieco pocieniować wtedy fryzura nabierze lekkości. Obecnie kreatywne strzyżenie to standard. Każdy chce wyglądać ekstrawagancko i modnie dlatego nie wchodzą w grę proste i klasyczne fryzury.

Różnorodne techniki strzyżenia sprawiają, że fryzury są ciekawsze oraz łatwiejsze w samodzielnym układaniu. Bo modny oznacza również szybki do wymodelowania bez potrzeby zawijania wałków lub użycia lokówki a jedynie żelu do stylizacji i suszarki.